تبلیغات
❀◕ ‿ ◕❀ وِنوسی هآیِ مآه نِشـآن❀◕ ‿ ◕❀ - اللهّم عجل لوییک الفرج"اللهّم صل علی محمّد و آل محمّد

❀◕ ‿ ◕❀ وِنوسی هآیِ مآه نِشـآن❀◕ ‿ ◕❀

"**در زمانهای بسیار دور مردان ازسیاره مریخ وزنان ازسیاره ونوس به زمین آمده اند**"

اللهّم عجل لوییک الفرج"اللهّم صل علی محمّد و آل محمّد
ونوسی ها ماه نشان

مینویسم برای عزیز مردی که شش گوشه قلبش شکسته است.
مینویسم برای این مردی که تنها و غریب است.
تا شاید به فرق شکافته علی (ع)،
یا به پهلوی شکسته زهرا (س)،
و یا به دل غمدیده زینب (س) پا بر فرق ما بگذارد و بیاید.
بیاید و این کهنه زخم ها را مرهم نهد و این شب های سرد و تلخ فراق را به پایان رساند.
خدا کند که زودتر بیاید....خدا کند.....
به نام خدا

کشتی نجات

YA MAHDI 150x120 کشتی نجات

در کتاب کمال الدین شیخ صدوق (ره) از عبدالله بن فضل هاشمی از امام صادق (ع) روایت می کند که وقتی حضرت نوح به نبوت رسید ۹۰۰ سال مردم را دعوت به دین کرد. ایشان در طول این مدت برای قومش سخن می گفت و با دلسوزی تمام  آنها را راهنمایی می کرد اما آنها جواب او را با مسخره کردن و تهمت زدن می دادند و گوش های خود را می گرفتند تا صدای اورا نشنوند، آنها تنها به این کارها اکتفا نمی کردند و نوح و یارانش را مورد ضرب و شتم قرار می دادند اما نوح فقط صبر می کرد و باز به دعوت مردم ادامه می داد. تا اینکه بعد از ۹۰۰ سال پیروانش آمدند و از آزار و اذیت سرکشان قوم شکایت کردند و از نوح خواستند که از خدا بخواهد فرج آنهارا برساند. حضرت نوح نیز دعا کرد و از خدا خواست تا فرج آنها را برساند. در این هنگام جبرئیل فرود آمد و ۷ خرما به آن حضرت داد و گفت به پیروان خود بگو این خرما هارا بخورند و بکارند و نخل های خرما را پرورش دهند تا میوه دهد وچون میوه داد فرجشان خواهد رسید. بعد گذشت سال ها پیروان حضرت نوح درحالی که محصول آن درختان خرما را برای نوح آوردند از او خواستند تا باز دعا کنند تا خدا فرج آنها را برساند. خدا نیز وحی فرستاد که این خرما هارا نیز بخورید و هسته ی آنها را نیز بکارید و وقتی آنها نیز تبدیل به نخل شدند و خرما دادند فرج شما خواهد رسید. یک ثلث پیروان حضرت نوح با شنیدن این حرف از دین برگشتند و باقی آنها رفتند و آن خرما هارا خوردند و هسته ی آن را نیز کاشته و نخل هایی پرورش دادند و هنگامی که خرماها رسیدند دوباره نزد آن حضرت آمده و از او خواستند تا دعا کند و نوح باز هم دعا کرد تا خدا فرج آن ها را برساند. این بار هم خدا وحی کرد که این خرما هارا هم بخورید و هسته ی آنهارا نیز بکارید تا رشد کنند و میوه دهند. یک ثلث دیگر یاران حضرت نوح با شنیدن این حرف از دین برگشتند و فقط یک ثلث از یاران نوح باقی ماندند و آنها نیز فرمان خدارا عمل کردند و بعد از مدت سال ها که آن نخل ها میوه دادند، نزد نوح آمده و به او گفتند ما به فرمان خدا عمل کردیم و این هم محصول آن درختان خرما و گفتند از ما جز عده ی کمی باقی نمانده اند و می ترسیم در صورت تاخیر در فرج گمراه شویم. پس نوح نماز خواند و گفت پروردگارا از یارانم جز این دسته باقی نمانده اند و می ترسم که اگر فرج به تاخیر افتد آنها نیز هلاک شوند. خداوند به نوح وحی کرد دعای تورا اجابت کردم، اکنون آن نخل هارا قطع کن و با چوب آنها کشتی بساز. نوح و یارانش شروع کردند به ساختن کشتی در جایی که هیچ دریایی نبود، ۵۰ سال طول کشید تا ساخت کشتی تمام شود و در این مدت یاران حضرت نوح درنهایت سختی بودند و مردمان دیگر آنها را مسخره می کردند تا اینکه سرانجام …

نکته های قابل توجه

  1. حضرت نوح شیخ الانبیاء است و حضرت مهدی شیخ الاوصیاء، امام زمان (عج) از نظر طول عمر با نوح نبی شباهت دارند و بسیار صبر می کنند و این ما هستیم که برای نجات خودمان باید دست به کار شویم…
  2. نوح زمین را از لوث وجود کافران پاک کرد و حضرت مهدی(عج) نیز چنین خواهد کرد، هرکسی به حرف نوح گوش نکرد در پایان هلاک شد و هرکه از مهدی(عج) پیروی نکند هلاک خواهد شد و این نکته می تواند قوت قلبی برای منتظران حضرت مهدی(عج) باشد.
  3. خداوند فرج نوح و اصحابش را به تاخیر انداخت و آنها را آزمود تا جایی که بیشتر کسانی که به او اعتقاد داشتند از او برگشتند و تنها عده کمی باقی ماندند در مورد امام زمان هم چنین است وباید بسیار هوشیار بود تا فتنه ها و فتنه گران و مسخره کنندگان ما را از مسیر اصلی خارج نکند و در این مسیر فقط از آیات و احادیث کمک بگیریم.
  4. ندا های نوح به شرق و غرب ,عالم می رسید و این یکی از معجزات آن حضرت بود و همانطور که در احادیث آمده حضرت مهدی نیز هنگام ظهور بین رکن و مقام می ایستند و یاران خویش را صدا میزنند و صدا به آنها می رسد و هر کسی که حرکت کند در چشم به هم زدنی به دور حضرت مهدی (عج) جمع خواهند شد.

دوستان، اندکی صبر و تحمل! انشالله به زودی از لذت واقعی زندگی بهرمند خواهیم شد … انشالله.برچسب ها:دعوت،
+ نوشته شده در شنبه 25 خرداد 1392ساعت 10:22 ب.ظ توسط .. نظرات()